Каталог

Вишивка рушників

Вишивка рушників є одним з найдавніших національних мистецтв та різвидом ремесла. Важко уявити традиційну українську оселю, яка б не була прикрашена рушниками. З часів сивої давнини, рушник був не лише символом естетичних смаків народу, слугував взірцем працьовитості та таланту українців, але й був представлений у вигляді неодмінного оберегу родини та хати. Виготовлення та вишивання рушників було магічним та сакральним дійством.

Справжній традиційний український рушник можна прирівняти до неповторної мелодійної пісні, що проходить яскравою, делікатною мережкою повз чисте лляне чи конопляне полотно. Численні мальовничі вишиті та виткані візерунки і рослинні, геометричні орнаменти є найкращим та найчіткішим відображенням світоглядних уявлень, вірувань та правил наших предків. Окрім всіх сакральних та символічних значень рушник є надзвичайно важливою складовою частиною проведення численних ритуалів та обрядів. Пройшовши крізь сотні віків, рушник і зараз продовжує символізувати щирість, глибину та чистоту почуттів.

Рушниками оздоблювали покуття, ставили під хліб, ними зустрічали дорогих гостей, закріплювали важливі договори та домовленості. Святкування будь-яких подій неодмінно супроводжувалось наявністю рушників. Вирушаючи в далеку дорогу, мати обов’язково дарувала сину власноруч виготовлений рушник, який захищав та оберігав його від лиха.

Сучасні майстри намагаються дотримуватись максимально великої кількості технік та вірних методик виготовлення і вишивання автентичних рушників, наповнюючи їх новим, подекуди сучасним, змістом. Такі рушники нагадують про минулі часи та неймовірно багаті і змістовні традиції, але водночас проносять енергію невидимого зв’язку прадавніх часів із сучасністю, яка досі не втратила ані хисту, ані бажання виготовляти неповторні етнічні українські рушники. Вишивка рушників, як одне з традиційних ремесел, є заочною візиткою української культури та націй.

Фірма «Мед» пропонує виготовлення домотканих рушників та рушників виконаних машинною вишивкою. Наші майстрині з ткацького ремесла виконують справжні ткані рушники із автентичними подільськими візерунками на справжніх, прадавніх ткацьких станках. Такі візерунки вирізняються неповторною технікою виконання, змістовним навантаженням та кольоровим розмаїттям. Виконують такі рушники переважно в червоних, жовтих, блакитних та чорних кольорах. Вишивка рушників, трапиться у нагоді під час проведення різноманітних свят та подій, таких як весілля, родини, хрестини, ювілеї тощо.